Aktuality

27
Duben 2018

Zahájení stavby jaderné elektrárny Akkuyu

3. dubna 2018 proběhlo slavnostní zahájení stavby jaderné elektrárny Akkuyu v provincii Mersin v Turecku

26
Duben 2018

Zavážení paliva do prvního bloku AP1000 elektrárny v Sanmen bylo zahájeno

První blok AP1000 nově budované elektrárny v Sanmen v Číně prošel všemi předepsanými zkouškami a po získání povolení zahájil zavážení paliva.

26
Duben 2018

Zavážení paliva do reaktoru prvního bloku elektrárny Taishan bylo zahájeno

Společnost China General Nuclear Power (CGN) oznámila, že od čínské Komise pro jadernou bezpečnost obdržela povolení zahájit zavážení paliva do reaktoru prvního bloku nově budované elektrárny Taishan v jihovýchodní provincii Guangdong.

1
Březen 2018

Výstavba jaderné elektrárny Hinkley Point C pokračuje podle plánu

Rok po podpisu smlouvy o výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point C je již na staveništi denně zapojeno více než 2000 pracovníků.

8
Únor 2018

Polsko zvažuje využití vysokoteplotních jaderných reaktorů

Polsko analyzuje požadavky na budoucí spotřebu tepla v průmyslu. Vysokoteplotní, plynem chlazené jaderné reaktory (HTGR) jsou jedním ze zvažovaných zdrojů.

30
Leden 2018

Reaktor č. 3 elektrárny Shin Kori má za sebou první rok provozu

Blok č. 3 elektrány Shin Kori typu APR-1400 má za sebou úspěšný první rok provozu. Od prosince 2016 absolvoval provozní cyklus v trvání 389 dnů, během kterého vyrobil 13,730 GWh elekřiny.

17
Leden 2018

Euro: Nesabotujte české jádro, vyzývá rakouskou vládu vídeňský fyzik

V Rakousku se objevují hlasy, že by do roku 2030 měla alpská země vyrábět elektřinu ze 100 procent z obnovitelných zdrojů.

11
Leden 2018

Současný stav a budoucnost jaderné energetiky (díl 2.)

2. díl článku, který popisuje současný stav jaderné energetiky ve světě i u nás a jaké možnosti se v této oblasti dají očekávat.

11
Leden 2018

Současný stav a budoucnost jaderné energetiky (díl 1.)

1. díl článku, který popisuje současný stav jaderné energetiky ve světě i u nás a jaké možnosti se v této oblasti dají očekávat.

5
Leden 2018

Pro jádro: V Číně těsně před Silvestrem zprovoznili 3. blok jaderné elektrárny Tianwan

Poslední novou jadernou elektrárnou loňského roku se stal třetí blok JE Tchien-wan (Tianwan) v Číně, který začal dodávat elektřinu do sítě 30. prosince.

13
Listopad 2017

ČEZ žádá o posouzení vlivu nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí

V souladu s Aktualizovanou státní energetickou koncepcí podnikla společnost ČEZ další krok v procesu komplexního posouzení vlivů plánované výstavby nových bloků v lokalitě Dukovany na životní prostředí. Dnes předala Ministerstvu životního prostředí dokumentaci vlivů záměru na životní prostředí, která zohledňuje závěr zjišťovacího řízení ze dne 9. 12. 2016, ve kterém MŽP formulovalo doporučení, na které oblasti vlivů záměru na životní prostředí má být v dokumentaci EIA kladen zvýšený důraz. Jde o významný posun v naplňování Národního akčního plánu souvisejícího s dlouhodobým zajištěním energetické soběstačnosti České republiky.

20
Červenec 2016

ČEZ žádá MŽP o posouzení vlivů případné výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí

V souladu s Aktualizovanou státní energetickou koncepcí je společnost ČEZ připravena k zahájení procesu komplexního posouzení vlivů plánované výstavby nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany na životní prostředí. Dnes proto předala Ministerstvu životního prostředí dokumenty potřebné pro spuštění procesu EIA a začala tak naplňovat Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky pro dlouhodobé zajištění energetické soběstačnosti České republiky.

11
Červen 2015

Budoucnost jádra aneb klíčové body NAP JE

Vláda na jednání ve středu 3. 6. schválila Národní akční plán jaderné energetiky (NAP JE), který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR. Plán počítá s výstavbou nových jaderných bloků v lokalitě Dukovany i v Temelíně. Připravili jsme pro vás výňatky hlavních pasáží tohoto dokumentu.

23
Květen 2015

Ministr financí Andrej Babiš v Dukovanech

Výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany by měla z vlastních peněz financovat energetická skupina ČEZ. Po návštěvě elektrárny to v pátek 22. května 2015 prohlásil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Aktualizaci státní energetické koncepce, která počítá s dalším rozvojem jaderné energetiky, schválila v pondělí vláda.

19
Květen 2015

Vláda schválila aktualizaci energetické koncepce

Členové vlády ČR na svém pondělním jednání schválili podobu dlouho očekávané Aktualizace státní energetické koncepce, která je klíčovým státním strategickým dokumentem v oblasti energetiky. Dokument dává strategické zadání pro rozvoj české energetiky na dalších 25 let.

Předchozí   1 2 3 4 5  ...  100 Další