Aktuality

21
Únor 2019

V Poslanecké sněmovně proběhla konference k budoucnosti jaderné energetiky

Poslanecká sněmovna ČR uspořádala konferenci k budoucnosti jaderné energetiky v zemi. Kromě nejvyšších představitelů státu se jí zúčastnili i zástupci zájemců o výstavu nových jaderných zdrojů v Česku a řada odborníků na energetiku.

6
Prosinec 2018

Výstavba nových bloků tématem pravidelného semináře Občanské bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany

K diskusi, která se konala 22. 11. 2018 ve Valči a dotýkala se mj. budoucnosti jaderné energetiky a výstavby nových bloků, dorazil premiér Andrej Babiš, ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

22
Červen 2018

Proběhlo veřejné projednání v ČR v rámci procesu EIA pro NJZ EDU

Po veřejném projednání dokumentace EIA v Maďarsku (Budapešť) a veřejných diskusích v Rakousku (Vídeň) a Německu (Mnichov), došlo také 19. června 2018 na projednání v České republice, konkrétně v Třebíči na zimním stadionu.

15
Červen 2018

Veřejná diskuse k novému jadernému zdroji v Rakousku a Německu

Jen přibližně 50 zájemců z řad nevládních organizací, veřejnosti i institucí se zúčastnilo veřejné diskuze o stavbě nových dukovanských bloků, která proběhla 6. 6. 2018 ve Vídni. Účastníci z Rakouska s rozvojem jaderné energetiky podle očekávání nesouhlasili. Stavbu naopak podpořili zástupci českých obcí. Prezentaci záměru, diskusi a zodpovězení otázek týkajících se nejen elektrárny nabídla Rakousku česká strana.

27
Duben 2018

Uskutečněny mezistátní konzultace jako součást procesu EIA pro NJZ EDU

Po předání obsáhlé dokumentace EIA na podzim roku 2017 na Ministerstvo životního prostředí (MŽP), jejím zveřejnění a následném obdržení připomínek a vyjádření od dotčených orgánů, územních samosprávných celků a veřejnosti, postupoval proces EIA dalšími kroky v souladu se zákonem č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí.

27
Duben 2018

Zahájení stavby jaderné elektrárny Akkuyu

3. dubna 2018 proběhlo slavnostní zahájení stavby jaderné elektrárny Akkuyu v provincii Mersin v Turecku

26
Duben 2018

Zavážení paliva do prvního bloku AP1000 elektrárny v Sanmen bylo zahájeno

První blok AP1000 nově budované elektrárny v Sanmen v Číně prošel všemi předepsanými zkouškami a po získání povolení zahájil zavážení paliva.

26
Duben 2018

Zavážení paliva do reaktoru prvního bloku elektrárny Taishan bylo zahájeno

Společnost China General Nuclear Power (CGN) oznámila, že od čínské Komise pro jadernou bezpečnost obdržela povolení zahájit zavážení paliva do reaktoru prvního bloku nově budované elektrárny Taishan v jihovýchodní provincii Guangdong.

1
Březen 2018

Výstavba jaderné elektrárny Hinkley Point C pokračuje podle plánu

Rok po podpisu smlouvy o výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point C je již na staveništi denně zapojeno více než 2000 pracovníků.

8
Únor 2018

Polsko zvažuje využití vysokoteplotních jaderných reaktorů

Polsko analyzuje požadavky na budoucí spotřebu tepla v průmyslu. Vysokoteplotní, plynem chlazené jaderné reaktory (HTGR) jsou jedním ze zvažovaných zdrojů.

30
Leden 2018

Reaktor č. 3 elektrárny Shin Kori má za sebou první rok provozu

Blok č. 3 elektrány Shin Kori typu APR-1400 má za sebou úspěšný první rok provozu. Od prosince 2016 absolvoval provozní cyklus v trvání 389 dnů, během kterého vyrobil 13,730 GWh elekřiny.

17
Leden 2018

Euro: Nesabotujte české jádro, vyzývá rakouskou vládu vídeňský fyzik

V Rakousku se objevují hlasy, že by do roku 2030 měla alpská země vyrábět elektřinu ze 100 procent z obnovitelných zdrojů.

11
Leden 2018

Současný stav a budoucnost jaderné energetiky (díl 2.)

2. díl článku, který popisuje současný stav jaderné energetiky ve světě i u nás a jaké možnosti se v této oblasti dají očekávat.

11
Leden 2018

Současný stav a budoucnost jaderné energetiky (díl 1.)

1. díl článku, který popisuje současný stav jaderné energetiky ve světě i u nás a jaké možnosti se v této oblasti dají očekávat.

Předchozí   1 2