Tiskové zprávy

Charita a sponzoring
COVID-19

Zábřežská Charita rozdává tisíce roušek, na šicí stroje jí přispěla Nadace ČEZ

Zaměstnanci a dobrovolníci Charity Zábřeh a skauti z regionu už ušili na 15 tisíc roušek, které Charita rozdala potřebným. „Materiál, který měli lidé doma nebo který nám firmy poskytli zdarma, už nám došel. Teď musíme látky nakupovat a vzhledem k rostoucí poptávce po rouškách musíme investovat i do šicích strojů. Ke zvýšení bezpečnosti našich služeb nám pomůže i nový terminál na bezhotovostní platby pro rozvoz obědů a nákupů, který v rámci krizové pomoci Nadace ČEZ pořídíme,“ vyjmenoval ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger část věcí, které investují z padesátitisícového grantu.

3. 4. 2020

COVID-19

Sdružení Neratov šije roušky i s pomocí Nadace ČEZ

Bleskovou krizovou pomoc v hodnotě 50 tisíc korun využilo i Sdružení Neratov v Orlických horách. Pod heslem Celé Sdružení Neratov šije roušky, se do pomoci zapojili zaměstnanci i obyvatelé Sdružení. Nadace ČEZ svou pomoc zrealizovala velmi rychle a Sdružení mělo téměř okamžitě částku k dispozici.

3. 4. 2020

Charita a sponzoring
Distribuce
Elektrárny
Udržitelný rozvoj

Na porozumění autismu energetici opět modře nasvítili Zákaznické centrum v Plzni

Západní Čechy – Také letos se Skupina ČEZ připojila k osvětové kampani „Česko svítí modře“, která má zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu. Své provozy či administrativní budovy napříč celou republikou proto v noci z 2. na 3. dubna nasvítila modře. Modrá je totiž symbolem komunikace – jedné ze tří oblastí, které jsou pro osoby s autismem problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní. V západních Čechách se domodra zabarvilo Zákaznické centrum v Guldenerově ulici v Plzni.

3. 4. 2020

Jaderné elektrárny

V Temelíně kontrolují tlakovou nádobu reaktoru

Důležitá kontrola probíhá v těchto dnech na první bloku Jaderné elektrárny Temelín. Speciální zařízení v hodnotě desítek miliónů korun ověřuje stav vnitřního povrchu tlakové nádoby reaktoru. Přitom odborníci sledují celistvost a tloušťku materiálu, ze kterého je nádoba vyrobena. Práce potrvají přibližně dva týdny.

3. 4. 2020