Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
4
Září 2014

Bělobrádek v Temelíně: Inovace jsou klíčové pro budoucnost české energetiky

Vytvoření inovační platformy v sektoru energetiky inicioval dnes místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Dohodl se na tom během návštěvy Jaderné elektrárny Temelín s představiteli Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zemědělství, ÚJV Řež a ČEZ.

4
Září 2014

Student Gymnázia v Hradci Králové získal stříbrnou medaili na Mezinárodní fyzikální olympiádě

Česká delegace složená z nadaných středoškoláků byla úspěšná na 45. Mezinárodní fyzikální olympiádě v kazašské Astaně, která vyvrcholila 20. července. Hned tři členové delegace si domů odvezli cenný kov, zbývající dva pak čestné uznání.

3
Září 2014

Turecká delegace energetiků si přijela vyměňovat zkušenosti s ČEZ

Na třicet zástupců tureckého Ministerstva energetiky, regulátora, přenosové soustavy a dalších distribučních společností hostila uplynulé tři dny Skupina ČEZ. Své know-how si obě strany vyměňovaly v oblasti výstavby nových zdrojů, distribuce i tradingu. Živé diskuze se vedly také nad regulací energetiky vzhledem k postupnému uvolňování tureckého trhu.

3
Září 2014

Dny evropského dědictví se blíží, k návštěvě zve i vodní elektrárna Střekov

Severní Čechy – V rámci Dnů evropského dědictví, během nichž jsou zpřístupněny většinou zdarma historické, kulturní i technické památky po celé České republice, bude možné 6. a 7. a následně také 13. a 14. září navštívit vodní elektrárnu Střekov v Ústí nad Labem. Další národní technická památka malá vodní elektrárna Želina, kterou na severu Čech obhospodařuje Skupina ČEZ, je bohužel pro veřejnost z důvodů komplexní sanace všech svých betonových částí uzavřena.

3
Září 2014

Na dašické základce učí přírodovědné předměty zábavnou formou

Od letošního školního roku se přírodovědné předměty, zejména pak fyzika, stanou pro žáky Základní školy Dašice podstatně zábavnější než doposud. Místní kantoři se zasloužili o vylepšení přírodovědné učebny, která slouží žákům všech tříd druhého stupně. Na vybavení Oranžové učebny, která nově disponuje například názornými pomůckami a projekční technikou včetně zatemnění, přispěla Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun.

2
Září 2014

Návštěvníci benefiční akce UNICEF ČR v Ostravě pomohou školákům v Africe

V souvislosti se začátkem dalšího školního roku uspořádá UNICEF ČR benefiční večer, jehož výtěžek pomůže zajistit vzdělání dětem v rozvojových zemích a v krizových oblastech. Koupí vstupenky na akci Zpět do školy, konanou dnes večer v ostravské multifunkční aule Gong, přispějí lidé na Vzdělávací programy Dětského fondu OSN – UNICEF. Částkou 30 tisíc korun podpořila projekt Školy pro Afriku i Nadace ČEZ.

2
Září 2014

ČEZ uspěl v arbitráži o Gacko, získá odškodnění

Rozhodčí tribunál dal za pravdu společnosti ČEZ v arbitráži vyvolané v roce 2009 kvůli nedodržení smluvních podmínek v projektu rekonstrukce staré a výstavby nové elektrárny Gacko v Bosně a Hercegovině. Projekt byl tehdy zastaven ještě před zahájením investiční fáze. Společnost ČEZ získá zpět přibližně 7,5 milionů euro.

1
Září 2014

ČEZ Distribuce zlepšuje procesy v oblasti kvality dodávky elektřiny zákazníkům

Děčín, 1. 9. 2014 - ČEZ Distribuce prohlubuje úroveň dispečerského řízení na hladině nízkého napětí pro celé distribuční území. Potřebné kapacity pro tuto činnost získá společnost díky centralizaci dispečerských pracovišť. Jedná se o další z kroků vedoucích ke zkvalitňování systému dispečerského řízení v rámci Skupiny ČEZ. Tyto dispečinky fungují nepřetržitě, dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu a řeší mimo jiné všechny mimořádné stavy v distribuční soustavě ČEZ Distribuce.

31
Srpen 2014

Oranžové kolo se rozloučilo s prázdninami na hudebním festivalu Rock for Churchill. Vyšlapalo se přes 103 tisíc korun

V areálu Myslivna ve Vroutku se v pátek a v sobotu konal už patnáctý ročník open air festivalu Rock for Churchill, kde na dvou scénách vystoupila téměř čtyřicítka kapel a dýdžejů. Vedle poslechu populárních českých i zahraničních skupin mohli návštěvníci šlapáním na Oranžovém kole, charitativním projektu Nadace ČEZ, podpořit dobrou věc. Tentokrát se opřeli do pedálů ve prospěch místních organizací – Domova pro seniory a Základní a Mateřské školy, pro něž dohromady vyšlapali 103 222 korun.

30
Srpen 2014

První blok elektrárny Temelín opět vyrábí elektřinu a připravuje se na dosažení historicky nejvyššího výkonu

Připojením turbogenerátoru k přenosové soustavě skončila dnes v 15:01 hodin odstávka prvního bloku. Trvala 63,5 dne a energetici během ní například vyměnili čtvrtinu paliva, zkontrolovali tlakovou nádobu reaktoru a zmodernizovali turbínu. Plného výkonu by měl blok dosáhnout v příštím týdnu.

29
Srpen 2014

Darujte nepotřebné šatstvo na charitu. Odevzdat jej můžete v hradecké centrále ČEZ

Hradec Králové, 29. srpna 2014 – Nepotřebné kusy oblečení a obuvi je škoda vyhazovat, mohou totiž posloužit dobré věci. Oblastní charita Hradec Králové pořádá pravidelnou charitativní sbírku oblečení, které pak zdarma rozdává lidem v tíživé situaci. V týdnu od 5. – 11. září mohou zájemci přinášet oblečení pro Sociální šatník například do vestibulu hradecké centrály Skupiny ČEZ.

28
Srpen 2014

Odkud si (ne)zavoláte? MOBIL OD ČEZ to zjistil za vás!

Když se mluví o mobilní komunikaci, klademe si otázky typu jaké je pokrytí signálem nebo jak je silný. Ale znáte odpověď na to, v jaké výšce se ještě dovoláme nebo jak rychle můžeme jet, abychom si mohli zavolat? MOBIL OD ČEZ našel odpovědi i na tyto nevšední otázky.

27
Srpen 2014

Paroplynová elektrárna v Turecku dokončena, ČEZ zahájil ostrý provoz

Skupina ČEZ spolu s partnerem, tureckou společností Akkök, převzali od dodavatele nově vystavěnou paroplynovou elektrárnu Egemer na jihovýchodě země a zahájili tak přímý provoz. Mimořádně efektivní zdroj s účinností přesahující 57 % a životností minimálně 30 let by měl ročně vyrobit až 7000 GWh elektrické energie.

27
Srpen 2014

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyzkoušeli dojezd elektromobilu na jedno dobití

Ve středu 27. srpna se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany opět pokusili překonat rekord v dojezdu elektromobilu na jedno nabití. S modelem Peugeot iOn ujeli letos 181 kilometrů. Tím byl pokořen loňský i předloňský výsledek. Za volantem se při akci vystřídalo 11 zaměstnanců elektrárny a jízdu zvládli za 5 hodin a 40 minut. Cílem bylo prokázat maximální využití kapacity elektromobilu v běžném provozu.

27
Srpen 2014

Technické předměty budou pro žáky v Chrástu atraktivnější

Fyzika obvykle nepatří k oblíbeným předmětům, učitelé na chrástecké základní škole se to ale rozhodli změnit. Zatímco si žáci užívali zasloužených prázdnin, ve škole se nezahálelo. V novém školním roce je přivítá zmodernizovaná učebna fyziky a chemie. Díky novému vybavení odborné učebny, na které přispěla Nadace ČEZ částkou 166 tisíc korun, se od září budou v přírodních vědách vzdělávat pomocí zábavných názorných pokusů.

  1 2 3 4 5  ...  100