Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
19
Únor 2015

Soutěž „Vím proč“ pokračuje druhým ročníkem, Skupina ČEZ tak opět podporuje vzdělávání a zájem o studium technických oborů

Severní Čechy - Trh práce prodělal v posledním roce oživení, ale stále se potýká s nedostatkem absolventů technických oborů. Jen Skupině ČEZ může do roku 2020 v severních Čechách odejít do starobního důchodu asi 390 zaměstnanců. Stejně jako další firmy chce proto zvyšovat zájem o fyziku a s ní spojené technické obory. Již od října loňského roku proto probíhá 2. ročník úspěšné fyzikální soutěže s názvem Vím proč, jejímž organizátorem je právě Skupina ČEZ. Autoři nejlepších videí s experimenty budou odměněni nejen tablety, ale nově i získají pro svou střední či základní školu od Nadace ČEZ 200 000 korun na moderní Oranžovou učebnu přírodovědných a technických předmětů.

18
Únor 2015

Mobil, elektřinu i plyn mohou zákazníci ČEZ obsluhovat prostřednictvím jedné mobilní aplikace

Zákazníci MOBILU OD ČEZ si mohou jednoduše měnit balíčky služeb kdykoliv a kdekoliv prostřednictvím svého chytrého telefonu. Mobilní aplikace ČEZ ON-LINE teď navíc zákazníkům ČEZ umožňuje kromě mobilních služeb obsluhovat také elektřinu a plyn, například změnit produktovou řadu nebo si sjednat doplňkové pojištění proti neočekávaným událostem. Mobilní aplikace je k dispozici zdarma pro operační systémy Google Android a iOS společnosti Apple. Do dnešního dne si ji stáhlo více než 19 000 uživatelů.

18
Únor 2015

Hasiči z Teplárny Trmice mají za sebou perný rok

Teplárenští hasiči mají za sebou za loňský rok na devadesát ostrých výjezdů. K dobře odvedené práci pomohla jak nová technika v podobně cisternových stříkaček, tak i preventivní výcvik.

18
Únor 2015

Seriál běžeckých závodů ČEZ SkiTour se zastaví ve Velkých Karlovicích, Martin Koukal chystá pro děti Freestyle park

Velké Karlovice, 18. 2. 2015 – Téměř tisícovka běžců na lyžích všech generací i různé výkonnosti přijede o víkendu do Velkých Karlovic změřit síly v dalším závodě ČEZ SkiTour. Oblíbené sobotní Karlovské 50 bude v pátek předcházet dětský závod Mini Karlovská, jeden z největších svého druhu v Česku. Na všechny závody se mohu zájemci přihlásit ještě těsně před startem, celková kapacita je ale omezená.

16
Únor 2015

Máte nebezpečný přechod pro chodce? Nadace ČEZ a BESIP vaši „zebru“ osvětlí!

Střední Čechy - Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa. Nadace ČEZ proto za odborné spolupráce s BESIP vypisuje už potřetí grant, ve kterém mohou města a obce získat až 200 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Kvalitní osvětlení přitom může snížit počet střetů aut s chodci na přechodech až o dvě třetiny.

16
Únor 2015

Chodci si opět oddechnou. Díky Nadaci ČEZ a BESIP zmizí některé nebezpečné přechody!

Severní Čechy - Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa. Nadace ČEZ proto za odborné spolupráce s BESIP vypisuje už potřetí grant, ve kterém mohou města a obce získat až 200 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Kvalitní osvětlení přitom může snížit počet střetů aut s chodci na přechodech až o dvě třetiny.

15
Únor 2015

Náměstí před Rudolfinem hostilo mezinárodní Den dětské onkologie

Praha - Stovky návštěvníků přišly v neděli 15. února na náměstí Jana Palacha v Praze podpořit malé onkologické pacienty. Do České republiky totiž poprvé zavítal mezinárodní Den dětské onkologie. Jeho ambasadorem se stal herec Jiří Mádl. Bohatý odpolední program, ve kterém nechyběly odborné besedy, přednášky nebo třeba tvůrčí dílny, vyvrcholil videomappingovou show na budovu Rudolfina. Na organizaci Dne dětské onkologie v ĆR přispěla Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun.

13
Únor 2015

Skupina ČEZ potřebuje na Vysočině kvalitní technické absolventy

Pokračuje proto v podpoře technického vzdělávání. Vítězové fyzikální soutěže Vím proč dle odborné poroty nově získají i 200 000 Kč pro školu na učebnu.

12
Únor 2015

Před 30 lety zahrozil Česku blackout. Přispěly k tomu extrémní mrazy

Děčín, 12. 2. 2015 - V lednu i únoru roku 1985 došlo zatím naposledy ke kritickému stavu energetické sítě, kdy musely být řízeně omezovány dodávky elektřiny části zákazníků včetně domácností, aby nedošlo k rozsáhlému výpadku energetického systému, dnes nazývanému blackout. Energetickou soustavu ČR tehdy ohrozily prudké mrazy překračující hranici 25 stupňů pod nulou, které způsobily problémy jak v distribuční síti tak především v samotných elektrárnách. Silné mrazy vedly také k extrémně vysokým požadavků na odběr elektrické energie domácností i podniků díky elektrickému vytápění.

11
Únor 2015

Prověřovací a taktická cvičení jsou nedílnou součástí služby elektrárenských hasičů

Horní Počaply – Profesionální hasiči z Elektrárny Mělník absolvovali během loňského roku 193 výjezdů. V rámci Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje (IZS) zasahovali třikrát. Ve všech případech se jednalo o zásahy u požárů v okolí elektrárny, dvakrát o černé skládky a jednou o lesní porost.

9
Únor 2015

Obříství s dvěma křížky na krku a 250 miliony kWh na kontě

Obříství, 9. února 2015 – První moderní nízkospádová vodní elektrárna na českém území už 20 let spolehlivě produkuje ekologickou elektřinu. Hydrocentrála Obříství za tuto dobu vyrobila téměř 250 milionů kWh elektřiny, což by stačilo na pokrytí roční spotřeby 70 tisíc středočeských domácností.

6
Únor 2015

Tři havarijní cvičení dokonale prověřila připravenost elektrárenských hasičů

Tušimice/Prunéřov – Profesionální hasiči z elektráren Tušimice a Prunéřov absolvovali během loňského roku 213 výjezdů. Tušimičtí vyjížděli v 62 a prunéřovští ve 151 případech. V rámci Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) zasahovali třináctkrát. Tradičně tak likvidovali následky dopravních nehod na silnicích v okolí, vyjížděli ovšem i k několika požárům na Kadaňsku a jednomu v Klášterci nad Ohří.

6
Únor 2015

Tři havarijní cvičení dokonale prověřila připravenost elektrárenských hasičů

Tušimice/Prunéřov – Profesionální hasiči z elektráren Tušimice a Prunéřov absolvovali během loňského roku 213 výjezdů. Tušimičtí vyjížděli v 62 a prunéřovští ve 151 případech. V rámci Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) zasahovali třináctkrát. Tradičně tak likvidovali následky dopravních nehod na silnicích v okolí, vyjížděli ovšem i k několika požárům na Kadaňsku a jednomu v Klášterci nad Ohří.

6
Únor 2015

Ve středočeském Cítově si i nejmenší mohou vyrábět vlastní keramiku

Cítov - Mateřská škola v Cítově nabízí rodičům svých žáčků, aby společně s nimi navštěvovali keramický kroužek. Pořídila totiž díky příspěvku Nadace ČEZ novou keramickou pec, což jí umožnilo navýšit kapacitu hodin keramiky. Doteď sice děti mohly rozvíjet tvořivost v rámci běžné výuky, na odměnu v podobě svých hotových výrobků ale musely často dlouho čekat. Rychlost jejich vypálení totiž limitovala vytíženost pece umístěné v prostorách základní školy.

3
Únor 2015

Vítězná komedie je z Ostravy

Hradec Králové, 3. února 2015 – Slavnostním Galavečerem smíchu a předáním cen skončil již XV. ročník Grand Festivalu smíchu. Pardubické divadlo přivítalo významné představitele kulturního i veřejného života. Ceny byly předány za účasti ministra kultury Daniela Hermana. Hlavní cenu Komedie roku 2014 předala ředitelka úseku Finance a správa společnosti ČEZ Distribuční služby Pavlína Rezková.

  1 2 3 4 5  ...  100