Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
12
Listopad 2014

V Teplárně Trmice hořelo ve strojovně, olej unikl do čističky

Trmice, 12. 11. 2014 – Krátce po deváté hodině ranní došlo v trmické teplárně k požáru olejového hospodářství v suterénu strojovny a následnému úniku oleje do čističky odpadních vod. K zásahu okamžitě vyjela jednotka hasičů Teplárny Trmice k likvidaci ohniska požáru i zabránění ekologické havárie. Naštěstí se jednalo o další z havarijních cvičení, které probíhají v rámci Skupiny ČEZ v jednotlivých elektrárnách.

12
Listopad 2014

Dlouhé stráně jako naživo: Magické oko Jeseníků má svou virtuální prohlídku!

Dlouhé stráně, 12. listopadu 2014 – Jako při živé exkurzi mají ode dneška všichni návštěvníci možnost vidět jeden z „divů“ České republiky. Turné virtuálních prohlídek k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren totiž tentokrát zavítá do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Místo ležící uprostřed Jeseníků, navštíví ročně více než 60 tisíc zájemců.

12
Listopad 2014

Skupina ČEZ vydělala za tři čtvrtletí letošního roku 19,6 miliardy korun

Za prvních devět měsíců letošního roku vykázala Skupina ČEZ provozní výnosy 147 mld. Kč, provozní zisk před odpisy (EBITDA) ve výši 54,7 mld. Kč a dosáhla čistého zisku 19,6 mld. Kč. Díky naplnění všech odkládacích podmínek dohody o narovnání s albánským státem navyšuje Skupina ČEZ celoroční výhled EBITDA na 72,0 miliard korun. Postupné splácení 100 mil. EUR ze strany albánského státu je nyní plně kryto garancí renomované evropské banky. ČEZ tak získá zpět částku blízkou hodnotě počáteční investice.

11
Listopad 2014

V elektrárně Tisová unikla kyselina chlorovodíková. Havarijní cvičení elektrárenských hasičů odstartovalo.

V 9 hodin ráno zjistila při pravidelné pochůzce obsluha Demistanice v elektrárně Tisová, že ze spojovacího potrubí zásobních nádrží HCl uniká do prostoru kolejiště kyselina chlorovodíková. Neprodleně o této mimořádné události informovala směnového inženýra.

11
Listopad 2014

Elektromobilita míří ke 20% podílu na trhu. Podmínkou je výstavba stovek nových dobíjecích stanic.

Praha, 11. listopadu – Společnost Roland Berger představila novou analýzu zabývající se rozvojem elektromobility v České republice. Zpřísňující se evropské limity na emise CO2 u nových vozidel a snižování cen baterií elektromobilů podle studie přispějí k výraznému navýšení počtu plug-in hybridních i čistě elektrických vozidel. Po překonání překážek rozšíření by mohlo do 15 let v České republice jezdit až čtvrt milionu vozidel s pohonem na elektřinu. Pro ty bude třeba vybudovat stovky nových dobíjecích stanic.

7
Listopad 2014

V jaderné energetice chce USA s Českou republikou rozšířit spolupráci

Spojené státy by uvítaly rozšíření spolupráce s Českou republikou v oblasti jaderné energetiky. Tomu by mělo pomoci například i letos otevřené společné americko-české Centrum civilní jaderné spolupráce, uvedl to dnes americký velvyslanec Andrew Schapiro během návštěvy elektrárny Temelín. Jihočeskou elektrárnu si prohlédl v doprovodu ministra průmyslu a obchodu Jan Mládka.

6
Listopad 2014

Hasiči na Orlíku cvičně likvidovali požár. Pak slanili hráz.

Orlík, 6. listopadu 2014 – Simulovaný požár v kabelové šachtě jednoho z hrázových bloků zalarmoval příbramské hasiče, aby dorazili do největší české klasické vodní elektrárny – Orlíka. Tematické havarijní cvičení dokonale prověřilo souhru jednotek Hasičského záchranného sboru s obsluhou elektrárny a se specialisty Povodí Vltavy. Hasiči také využili zásahu pro atraktivní nácvik slaňování 100metrové hráze. Vodní elektrárna Orlík loni dodala do sítě 554,5 milionů kWh elektřiny, a pokryla tak spotřebu více než 150 tisíc domácností v regionu na pomezí středních a jižních Čech.

6
Listopad 2014

Vodní elektrárna Střekov je přístupná non-stop. Díky virtuální prohlídce!

Střekov, 6. listopadu 2014 – Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízí pokračování úspěšných virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ. Každou středu se návštěvníkům postupně otevírá jedna z 5 lokalit s celkem 90 zastaveními. Cesta zákulisím energetických provozů pokračuje na jednom ze symbolů Ústí nad Labem – elektrárně Střekov. První sérii virtuálních prohlídek dosud navštívilo téměř 60 tisíc unikátních uživatelů internetu.

4
Listopad 2014

Podezřelý balíček připomínající výbušninu zalarmoval elektrárenské hasiče

Prunéřov – „Opusťte prostor kompresorové stanice,“ neslo se v úterý 4. listopadu dvakrát za sebou, vždy opakovaně po patnácti vteřinách, nad elektrárnou Prunéřov II. Kolem objektu byl rovněž neprodyšně uzavřen prostor, a to jak podnikovými hasiči, tak i pracovníky bezpečnostní agentury, která má na starost ostrahu elektrárny. Všechny příjezdové cesty pak blokovala hasičská auta, případně agenturní zásahová vozidla. Uzavřen byl i vjezd do obou prunéřovských elektráren, včetně nákladové vrátnice. Důvodem všeho byl podezřelý balíček silně připomínající nástražný výbušný systém, který objevil pochůzkář během jedné z pravidelných kontrol elektrárenské technologie. I když vše probíhalo jako doopravdy, jednalo se naštěstí jen o další cvičení havarijní připravenosti Skupiny ČEZ na severu Čech.

3
Listopad 2014

ČEZ Teplárenská převzala Teplo Krkonoše a Vrchlabskou teplárenskou pod svá křídla

Hradec Králové, 3. listopadu 2014 - Společnost ČEZ Teplárenská se s účinností k 1. listopadu 2014 stává nástupnickou společností firem Teplo Krkonoše a Vrchlabská teplárenská. Tento krok zákazníkům přináší rozšíření nabídky služeb a další zefektivnění provozu.

31
Říjen 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v Lounech zvýší bezpečnost chodců

Louny - Stovky lidí, kteří denně přecházejí přes Žižkovu ulici před mostem Veslařů v Lounech, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu v blízkosti Masarykových sadů, který je spojnicí mezi sídlištěm a centrem města, totiž přibylo osvětlení za 172 tisíc korun, které zaplatila Nadace ČEZ. Přechod přes velmi vytíženou silnici získal letos jako první takto financované osvětlení v Ústeckém kraji. Další budou mít po rekonstrukci centra nedaleké Postoloprty.

31
Říjen 2014

O plánované odstávce se zákazníci ČEZ Prodej dozvědí v SMS či e-mailu

Na plánované odstávky elektrické energie upozorní zákazníky informační SMS nebo e-mail. ČEZ Prodej tuto službu poskytne zdarma nad rámec zákonem dané oznamovací povinnosti těm, kteří odebírají elektřinu na distribučním území ČEZ Distribuce a zaregistrují se do webové aplikace ČEZ ON-LINE. Informace se tak k lidem dostane s jistotou a včas a plánované výpadky proudu už je nezaskočí.

30
Říjen 2014

JE Dukovany, největší koncentrace velkých dieselgenerátorů

Dnes do JE Dukovany dorazily poslední čtyři mobilní diesel generátory. Elektrárna tak má k dispozici celkem 18 dieselgenerátorů (kromě několika menších elektrocentrál) o celkovém společném výkonu 41,4 MW.

29
Říjen 2014

Virtuální prohlídky elektráren jsou zpět! Startují na Orlíku.

Praha, 29. října 2014 – Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízí pokračování úspěšných virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ. Od 29. října každou středu v 10:00 se návštěvníkům postupně otevře 5 lokalit s celkem 90 zastaveními. Cesta zákulisím energetických provozů začíná na největší klasické vodní elektrárně v zemi – Orlíku. První sérii virtuálních prohlídek dosud navštívilo téměř 60 tisíc unikátních uživatelů internetu.

24
Říjen 2014

Vědecký festival zve do elektráren na severu Čech

Severní Čechy – Největší vědecký festival v České republice „Týden vědy a techniky 2014“ proběhne od 1. do 15. listopadu. Jeho pořadatelem je Akademie věd ČR. Skupina ČEZ jako tradiční generální partner akce zpřístupní laické i odborné veřejnosti některé své elektrárenské provozy. Stranou nezůstanou ani ty v severních Čechách. Bude možné si prohlédnout uhelné elektrárny Tušimice a Počerady, Informační centrum Elektrárny Ledvice a dále vodní elektrárnu Střekov a malou vodní elektrárna Želina. Do všech provozů je nutné objednat se předem na níže uvedených telefonních číslech.

  1 2 3 4 5  ...  100