Tiskové zprávy

Filtrování výpisu aktualit:
2
Červen 2014

Den dětí v Elektrárně Dětmarovice opět přilákal stovky návštěvníků

V sobotu 31. května slavili v areálu dětmarovické elektrárny již tradičně Den dětí spojený se Dnem otevřených dveří. Návštěvníci z řad dospělých i dětí si mohli za odborného doprovodu prohlédnout elektrárnu, a s vynaložením drobného sportovního úsilí podpořit dobrou věc. Šlápnutím do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ, tentokrát pomohli Mateřské škole Karla Dvořáčka, Orlová-Lutyně a Městské nemocnici Bohumín. Dohromady pro ně vyšlapali 102 112 Kč.

31
Květen 2014

Unikátní technologie v Elektrárně Dětmarovice

Novou technologii na další snižování oxidů dusíku začali budovat v elektrárně Dětmarovice tento měsíc. Jedná se o první zařízení svého druhu v České republice.

30
Květen 2014

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali po sedmé čas dobré věci

Severní Čechy – Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ v Ústeckém kraji. V rámci skupinových dobrovolnických aktivit se 35 z nich vypravilo koncem května pomáhat Dětskému domovu v Mašťově (24), občanskému sdružení RADKA v Kadani (7) a Oblastní charitě v Šluknově (4). Jejich pomoc byla více než různorodá, od údržbářských, zahradnických a výtvarných prací přes speciální instalaci PC programů až po kontaktní a socializační aktivity s dětskými sociálně slabými klienty od předškolního věku do 26 let.

30
Květen 2014

Výherci soutěže MOBILU OD ČEZ vyrazí v létě za zábavou

Léto bude díky jarnímu soutěžení s MOBILEM OD ČEZ plné zábavy! Kdo si od 3. 3. do 30. 4. 2014 aktivoval SIM kartu MOBILU OD ČEZ a zaregistroval se do soutěže, mohl jen získat. A tak se tři výherci mohou se svými rodinami těšit na týdenní pobyt ve Špindlerově Mlýně. Další dva si odteď budou užívat elektrokolo. Po dvou vstupenkách na hudební festival Colours of Ostrava včetně ubytování bude odměněno dalších pět výherců.

29
Květen 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v Chrudimi zvýší bezpečnost chodců

Chrudim, 29. května 2014 - Stovky lidí, kteří denně přecházejí křižovatku Palackého třídy a Fibichovy ulice, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu přímo u polikliniky totiž přibylo osvětlení za téměř 250 tisíc korun, které díky úspěchu města v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ. Přechod přes velmi vytíženou silnici získal takto financované osvětlení jako první v Pardubickém kraji. Letos se dočkají ještě přechody v České Třebové a v Pardubicích, v Královéhradeckém kraji získá nová světla přechod v Hradci Králové. Celkem jich bude v celé ČR 35.

29
Květen 2014

Modernizované vodní elektrárny za 2 miliardy korun znamenají čistou elektřinu pro další tisíce českých domácností

Praha, 29. května 2014 – Čistá elektřina pro další tisíce domácností, úspora desítek tisíc litrů maziv, celkově spolehlivější a bezpečnější provoz i menší zátěž pro životní prostředí – to jsou výsledky modernizace vodních elektráren Skupiny ČEZ za posledních 10 let. Alternativa k výstavbě zcela nových obnovitelných zdrojů znamenala dosud 2miliardovou investici.

28
Květen 2014

Šéf ČEZu jednal s komisařem pro energetiku o situaci na Balkáně a cílech energetické politiky

Komisař pro energetiku Günter Oettinger podpořil brzké vyřešení záležitosti se zelenými certifikáty v Rumunsku. Na společné schůzce s generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem probrali také současnou situaci v Bulharsku a shodli se na nutnosti definovat klimaticko-energetické cíle do roku 2030.

28
Květen 2014

Dvě stě metrů norných stěn přehradilo spodní nádrž dalešické přehrady

Nejen vydatný přívalový déšť a vítr přispěl k plné vytíženosti hasičů, ale také hlášení o úniku oleje do vývaru Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice zaměstnalo dalších 20 hasičů při záchytu více jak 500m2 velké olejové skvrny na hladině spodní nádrže dalešické elektrárny. Tak proběhlo včerejší více jak tříhodinové havarijní cvičení ekologické havárie.

28
Květen 2014

Noční prohlídky opět lákají na „Hučák“

Hradec Králové, 28. května 2014 – Díky velkému zájmu o Královéhradeckou Muzejní noc bude přístupná i malá vodní elektrárna „Hučák“ a Informační centrum Obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové. Nádherně osvětlená secesní budova bude lákat návštěvníky na noční prohlídky od 18 do 24 hodin v pátek 30. května 2014. Těšíme se na všechny zájemce o prohlídku.

28
Květen 2014

Letos jsou výlety na hrady a zámky levnější! Zákaznický program ŠŤÁVA nabízí k zakoupené vstupence druhou zdarma

Skupina ČEZ láká svoje zákazníky v rámci programu ŠŤÁVA k návštěvě více než 30 historických objektů napříč Českou republikou. Každou zakoupenou vstupenku v těchto hradech, zámcích či klášterech můžete doplnit o druhý vstup zdarma. Stačí se registrovat do zákaznického programu ŠŤÁVA, vybrat lokalitu a vyrazit na výlet. Navíc můžete soutěžit o skvělé ceny!

27
Květen 2014

Den dětí a den otevřených dveří s elektrárnou Dětmarovice

V sobotu 31. května je připraven pro širokou veřejnost pestrý program spojený s možností prohlédnout si elektrárnu zevnitř. Součástí oslav bude opět sportovně charitativní projekt Oranžové kolo Nadace ČEZ.

26
Květen 2014

Osvětlení frekventovaného přechodu v Benešově zvýší bezpečnost chodců

Stovky lidí, kteří denně přecházejí Vlašimskou ulici v Benešově, se mohou ode dneška cítit bezpečněji. Na rizikovém přechodu v blízkosti autobusových zastávek totiž přibylo osvětlení za 250 tisíc korun, které díky úspěchu města v celostátní anketě zaplatila Nadace ČEZ. Přechod přes velmi vytíženou silnici získal takto financované osvětlení po Kladnu jako druhý ve Středočeském kraji. Letos se dočká ještě přechod v Březnici, v Praze získají nová světla dva přechody. Celkem jich bude v celé ČR 35.

26
Květen 2014

Hasiči zamířili do vodní elektrárny

V pondělí dopoledne vystartovali hasiči na Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Úkol cvičení zněl – v kaverně na dně sedm metrů hluboké suché jímky se nachází pracovník s podezřením na zranění páteře. Proto na místo dorazila jednotka Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ze stanice v Šumperku s lezeckou skupinou, která je předurčena pro záchranu osob z takovýchto prostor.

26
Květen 2014

Výměna turbosoustrojí je u konce, nyní se na Želině připravují k opravě přivaděče vody

Želina – Do běžného režimu se v polovině května vrátila malá vodní elektrárna Želina u Kadaně. Skončila tak její částečná rekonstrukce, která obnášela výměnu obou převodovek a generátorů a následný zkušební provoz. I když teď mají obě původní Francisovy turbíny nová srdce, v provozu je jen jedna. Hlavní příčinou je pokles hladiny v řece Ohři, a tak je veškerá voda sváděna jen na jedny lopatky.

24
Květen 2014

Dobrovolní hasiči slavili 150 let. V požárním útoku zvítězilo družstvo SDH Střemy!

Mělník, 24. května 2014 – Velkolepým oslavám 150. výročí českého dobrovolného hasičstva patřilo v sobotu mělnické náměstí Míru. Kromě přehlídky unikátní historické techniky a uniforem či průvodu dobrovolných hasičů viděli návštěvníci hasičské záchranné sbory přímo v akci – při soutěži v požárním útoku. Na organizaci slavností a nákup cen pro zúčastněné týmy přispěla Skupina ČEZ. Poděkovala tím hasičům za jejich práci při loňských povodních.

  1  ... 98  99 100