Tiskové zprávy str. 2

Vzdělávání a nábor
Produkty a služby
Ostatní
ČEZ Prodej

ČEZ Akademie v Chomutově poradí, jak nejen na úspory energií

Chomutov - Dozvědět se o možnostech, jak co nejlépe ušetřit za energie, zkonzultovat pořízení fotovoltaiky či tepelného čerpadla, nebo se poradit, jak co nejlépe nastavit zálohy, aby zbytečně nevznikal nedoplatek. S tím vším pomohou zájemcům odborníci z ČEZ Akademie během roadshow, která má namířeno do Chomutova. Kromě osobního poradenství budou pro širokou veřejnost připraveny také přednášky o aktuální situaci v energetice. Roadshow ČEZ Akademie se uskuteční ve čtvrtek 19. a pátek 20. října, a to vždy od 9 do 16 hodin v Zákaznickém centru ČEZ v OC Galerie Pošta (Palackého ulice 5625). Všechny přednášky i poradenství, bez nutnosti registrace, jsou zdarma.

13. 10. 2023

Produkty a služby
Dodavatel poslední instance (DPI)
ČEZ Prodej

Pád Bohemia Energy odstartoval před dvěma lety energetickou krizi. Zodpovědnost a spolehlivost dodavatelů zákazníci musí řešit i v současnosti

Téměř jednomu milionu klientů oznámila přesně před dvěma lety Bohemia Energy, že jim navzdory uzavřeným smlouvám přestává dodávat energie. Ukázalo se, že firmy ze skupiny Bohemia Energy spekulovaly na trhu a neměly pro své zákazníky nakoupenu elektřinu ani plyn. ČEZ a další dodavatelé poslední instance tak museli ze dne na den zajistit energie stovkám tisíc lidí, navíc v době, kdy ceny začaly prudce růst. Řada dalších společností také začala nuceně zákazníkům vypovídat fixované smlouvy a převádět je na vysoké spotové ceny. Zodpovědný nákup dodavatelů se od té doby stal jedním z důležitých témat debaty o spolehlivém zajištění dodávek pro zákazníky.

13. 10. 2023

Udržitelný rozvoj a ESG
Životní prostředí a obnovitelné zdroje
Produkty a služby
ČEZ Prodej

ČEZ Prodej snižuje cenu fotovoltaiky s baterií o 100 000 korun

ČEZ Prodej snižuje ceny fotovoltaiky s bateriovým systémem o 75 až 100 tisíc korun. Domácnost, která využije dotaci v kombinaci s aktuální slevou, tak uspoří 45 % nákladů na pořízení systému. Tato speciální sleva platí do konce října. ČEZ Prodej navíc při podpisu smlouvy od zákazníků vyybírá jen 10% zálohu a zařízení instaluje do tří měsíců.

6. 10. 2023

Produkty a služby
ČEZ Prodej

Nová aplikace MŮJ ČEZ má úspěch. Energie si z mobilu ovládá už 50 tisíc zákazníků

Upravit si zálohy, zadat samoodečet, zaplatit energie, nebo sledovat vývoj své spotřeby. To vše lze na pár kliknutí v mobilu s novou aplikací MŮJ ČEZ, kterou si během několika týdnů od spuštění stáhlo již přes 50 tisíc zákazníků. ČEZ Prodej plánuje možnosti aktivit v rámci aplikace dál rozšiřovat – do konce letošního roku například chce zavést vrácení přeplatku na jedno kliknutí či možnost sjednání splátkového kalendáře.

27. 9. 2023