Co víš o energetice

Soutěž tříčlenných školních družstev navazuje na besedy o energetice "Energie – budoucnost lidstva".

  • Po každém pololetí vyzveme školy, na nichž se uskutečnila beseda, aby se zúčastnily prvního, korespondenčního, kola. Pět nejlepších družstev s nehrajícím kapitánem – pedagogem – pak pozveme na finále.
  • Finále se konají v různých městech republiky jako pódiová vystoupení doprovázená kulturním programem.
  • Soutěží se ve vědomostech, fyzické zdatnosti a psychické odolnosti – vlastnostech, které musí splňovat uchazeč o  místo operátora jaderného reaktoru.
  • Besedy začaly v roce 2000 a do dubna 20014 proběhlo již téměř 5000 besed pro téměř 180 000 studentů. Navazujících soutěží se uskutečnilo 26 a zúčastnilo se jich na 1700 tříčlenných družstev.
  • Besedy předcházející soutěži jsou dvouhodinové, přednášejí na nich odborníci na energetiku.  Tématem besed je globální pohled na energetiku v současném světě, nutnost uvědomění si hodnoty energie a důležitosti jejího dostatku, různé typy zdrojů energetického mixu, jejich výhody a nevýhody. Besedy jsou doprovázené promítáním atraktivní prezentace fotografií, grafů a krátkých filmů. Více informací ZDE

Objednání

 
Telefonicky : 606 472 428
261 213 978
261 214 221
E-mailem : info {zavináč} hejlservis {tečka} cz

Pro ČEZ besedy administruje agentura Hejl Servis.

V objednávce uveďte název a adresu školy požadovaný termín, čas zahájení besedy, počet besed (zpravidla organizujeme v jednom dnu dvě besedy na jedné škole), jméno a spojení na kontaktní osobu ve škole. Obratem se s Vámi spojíme.

Prohlédněte si fotografie a zprávu ze soutěže v červnu 2012

Prohlédněte si fotografie a zprávu ze soutěže v červnu 2013

Co víš o energetice-2012

Červen 2012 - Družstvo Gymnázia Na Pražačce si láme hlavu v napínavém vědomostním testu.