Západočeská kapela Treska může zvítězit v soutěži Elektrika je cool

Hlasujte pro vašeho favorita z desítky finalistů hudební soutěže Elektrika je cool! Vítězná kapela natočí profesionální videoklip se slavnými muzikanty a čeká ji možná i slibná kariéra. Na www.elektrikajecool.cz si poslechněte nahrávky deseti finalistů a dejte hlas tomu nejlepšímu. V západních Čechách bojuje o vaši přízeň kapela Treska. Hlasování probíhá od 20. 2. do 20. 3. 2012 a můžete vyhrát iPad, iPod a 3x iPod nano.

V pondělí 20. 2. 2012 začalo online hlasování o absolutním vítězi soutěže Elektrika je cool, kterou vyhlásila Skupina ČEZ. Z celkem 68 kapel se probojovalo do finále deset nejlepších, jednou z nich je také šestičlenná punk-rocková kapela Treska z Plzně. Na webu www.elektrikajecool.cz najdete nejen jejich skladby, ale také fotky a postřehy z únorového workshopu, na kterém se jim osobně věnovali Jan P. Muchow, skladatel a člen skupiny Ecstasy of Saint Theresa, britská zpěvačka kapely Ohm Square Charlie One a Dušan Neuwerth z Tata Bojs. Finalisty můžete také blíže poznat díky medailonkům, které sami o sobě natočili.

„Získali jsme spoustu nových zkušeností a rady od poroty, které si velmi vážíme. A náš zpěvák dostal nový účes,“ říká s nadšením Luboš Filip, kytarista a zpěvák Tresky, o workshopu, který proběhl 11. a 12. února v jednom z největších nahrávacích studií v ČR.

Bavte se hudbou, poslechněte si songy začínajících kapel, které zanedlouho mohou být slavné, a hlasujte pro svého favorita od 20. 2. do 20. 3. 2012 na www.elektrikajecool.cz. Pět z vás vyhraje elektroniku od Apple. „Teď už je to jen na fanoušcích. My jsme vybrali deset nejlepších, ze kterých si veřejnost zvolí vítěze. Svůj tip mám, ale jsem zvědavý, jak to vidí ostatní,“ říká Jan P. Muchow.

Rozhovor s Lubošem Filipem z kapely Treska:

 Kdybyste měl jmenovat jen tři věci, které vám workshop přinesl, jaké by to byly?

Určitě nám dal nové zkušenosti, nejen 3, ale spoustu zkušeností. Nový účes zpěvákovi, který to ukecal u maskérky. No a nakonec nám dal pořádný nášup jídla, hlavně koláče měli NEJ!

 Jak hodnotíte ostatní finalisty? Řada z nich jsou vynikající muzikanti, kteří nám umí potrápit nervy. Prostě žádný Béčka.

 Překvapilo vás něco v průběhu workshopu?

Ty koláče!

 Jak na vás zapůsobila porota?

Na porotu nic špatného nemáme. A to nejen kvůli tomu, že je to porota, ale kvůli tomu, že to nejsou nějací namyšlení lidé. Přitom by klidně mohli být takovými, jelikož toho dokázali tolik, že jsou tam, kde jsou. Mají své názory, které nám říkají, takže vidíme, že jim nejsme jen tak lhostejní, ale že nám chtějí doopravdy pomoct. Velmi si jich vážíme.

 Co byste o sobě řekli lidem, kteří vás zatím neznají?

Ahoj, asi se neznáme, ale když si pustíte naší skladbu, tak možná pocítíte, že přece jenom něco, co je v té naší písni, nás všechny lidi spojuje. P. S.: Jelikož jsme skupina Treska, tak AŤ TO ŠPLOUCHÁ!!!

Michaela Jirovcová, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy

Zveřejněno
21
Únor 2012