Počítačové programy

Encyklopedie Jaderná energie a energetika

Moderní elektronická publikace, která prostřednictvím poutavého výkladu, spojeného s množstvím interaktivních prvků, objasňuje základní principy a fakta z oblasti mírového využití jaderné energie. Srozumitelně vysvětluje problematiku palivového cyklu, od uranové rudy až po vyřazení jaderné elektrárny z provozu.

Joulinka – multimediální program pro nejmenší

Multimediální program "Joulinka" je určen pro děti ve věku od čtyř do deseti let. Společně se skřítky, kteří představují různé druhy energie, se děti učí, jak se vyrábí elektřina a jak šetřit energií v domácnosti.

Duháček

Program zaměřený na učení o přírodě. Skřítek Duháček v roli průvodce ukazuje, jak jsou lesy rozmanité, uvádí příklady rostlin a živočichů, kteří v nich žijí, a odhaluje, jak je vše vzájemně propojené.

Jaderný reaktor na vašem PC

Chcete si vyzkoušet, co to znamená "řídit" jaderný reaktor? Žádný problém. Počítačový program matematicky simuluje a názorným způsobem ukazuje procesy probíhající v jaderné elektrárně. Máte-li zájem o hlubší poznání dějů, které v jaderné elektrárně za provozu probíhají, můžete si vyzkoušet náš simulátor.

Encyklopedie energie

Multimediální encyklopedie vychází z tištěné encyklopedie, ale kromě výkladových kapitol obsahuje i slovník odborných výrazů, biografie slavných objevitelů, časové osy, mapy a návody na pokusy.

Energetické zdroje země

Prohlédněte si informační program Energetické zdroje země.

Elektroenergetika v českých zemích

Elektřina existuje nezávisle na poznání člověka od vzniku naší planety. Teprve 19. století s celou paletou objevů a vynálezů slavných fyziků, přírodovědců a lékařů umožnilo vznik vědy a oboru, kterému dnes říkáme elektrotechnika.

Elektrárny v 3D

Mobilní aplikace „3D elektrárny“ názornou a hravou formou přibližuje zájemcům o energetické technologie jednotlivé výrobní zdroje. Umožňují prozkoumat jejich nejvýznamnější technologická zařízení, včetně konstrukce, základních principů, parametrů a multimediálních doplňků.