Aktuality

Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý o Dukovanech

Dukovany – Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý se dnes osobně seznámil s Jadernou elektrárnou Dukovany a jejími provozními výsledky, které elektrárnu dlouhodobě řadí mez nejlépe provozované jaderné elektrárny na světě. Z pohledu Hospodářské komory je udržení jaderné energetiky a výstavba dalšího bloku pro rozvoj průmyslu České republiky důležitý.

1. blok JE Dukovany včera ukončil odstávku v těsném předstihu

Odstávka 1. bloku JE Dukovany byla ukončena. Turbína Marie - TG11 byla přifázována 1. 10. v 11:55 a Alena – TG12 v 19:16. Odstávka plánovaná na 26 dní tak skončila v čase 25,9 dne - gratulujeme

V Jaderné elektrárně Dukovany proběhlo další z řádných cvičení

JE Dukovany 20. 8. 2014 - V Jaderné elektrárně Dukovany proběhlo dnes v dopoledních hodinách cvičení s tématem řešení mimořádné události druhého stupně v prostorách úložiště radioaktivních odpadů.

Třináctý dieselgenerátor v dukovanské elektrárně

Nový záložní zdroj, který byl dnes přepraven do Jaderné elektrárny Dukovany je díky svým technickým i provozním parametrům unikátním zařízením, které je schopno zcela samostatného provozu. Bude sloužit jako záloha pro případ, že by elektrárna přišla o veškeré způsoby napájení, kterých je v současnosti na 19 způsobů. Generátor vyšel na stovky miliónů korun. Investorem akce je společnost ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o., a generálním dodavatelem společnost Zeppelin CZ s.r.o.

Velmi zvídavá japonská návštěva JE Dukovany

V polovině června navštívilo JE Dukovany 6 japonských expertů z předních japonských jaderných firem a organizací. Přijeli se do ČR „nachytřit“, zajímali se o skladování vysoce radioaktivních odpadů.

  1 2 Další