Akce milostivé léto II

Opět můžete využít možnosti zbavit se úroků a nákladů exekuce na své dluhy u ČEZ.

Milostivé léto II je akce vyhlášená zákonem pro pomoc s dluhy u státních institucí a společností s většinovým podílem státu. Můžete se tak zbavit úroků a nákladů exekuce na vaše dluhy u ČEZ, které vymáhá soudní exekutor.

Váš původní dluh nemusel být velký, ale v důsledku vedení exekuce se mohl navýšit tak, že se pro vás jeho splácení stalo problematickým. Milostivé léto II vám s tím pomůže. Stačí, když zaplatíte původní dluh a 1815 Kč exekutorovi na náklady exekuce. Všechny ostatní úroky a náklady exekuce, které k dluhu časem přibyly, vám odpustíme.

Milostivé léto II trvá jen od 1. září do 30. listopadu 2022. Je to jedinečná možnost, jak můžete vyřešit své dluhy, tak vyřízení zbytečně neodkládejte.

Jak na to?

Kontaktujte exekutora pro vyčíslení jistiny

Doporučeným dopisem požádejte exekutora, který vede vaši exekuci, o vyčíslení dlužné jistiny a sdělení platebních údajů. Uveďte, kam chcete odpověď poslat, a že chcete využít akci Milostivé léto II. Pokud znáte značku své exekuce, tak ji do dopisu napište. Ze zákona má exekutor na odpověď 15 dní, proto se na vyřízení vrhněte co nejdříve.

Další informace a vzor dopisu najdete na stránkách www.nedluzimstatu.cz/milostive-leto a na exekuce.justice.cz/milostive-leto.

Nevíte, který exekutor má vaší exekuci na starosti? Kontaktujte advokátní kancelář, která váš závazek vymáhá. A pokud neznáte ani advokátní kancelář, kontaktujte nás.

Zaplaťte nesplacenou jistinu a poplatek exekutorovi

Až dostanete odpověď s vyčíslením nesplacené jistiny, zaplaťte ji na účet exekutora včetně 1 815 Kč na náklady exekuce. Je důležité uvést správný variabilní symbol, který se dozvíte od exekutora. Do zprávy pro příjemce uveďte, že se jedná o platbu v rámci Milostivého léta II a případně své jméno, pokud se do zprávy vejde. Pokud pošlete platbu bez označení, exekutor ji může brát jako běžnou splátku dluhu.

Ověřte si, že vše proběhlo v pořádku

Jakmile peníze uhradíte, informujte o tom exekutora a požádejte o zastavení exekuce a potvrzení, že vše proběhlo v pořádku. Opět to udělejte doporučeným dopisem. Exekutor je povinen po splacení dlužné jistiny vydat rozhodnutí, kterým vás osvobodí od placení zbytku dluhu. Exekuce bude zastavena.

Vyřízení neodkládejte, začněte hned

Platba musí dorazit na účet exekutora nejpozději do 30. listopadu 2022, pak Milostivé léto II končí. Nestačí se v tomto rozmezí exekutorovi jen ozvat. V této době se bude na exekutory obracet velké množství lidí, proto je potřeba začít s vyřizováním co nejdříve.


Pozor na podvodné reklamy!

Na internetu se množí falešné reklamy zneužívající známé logo a dobré jméno Skupiny ČEZ.

Pokud na takovou reklamu narazíte, buďte maximálně obezřetní. Nenaleťte podvodníkům.

Více informací