Pokud jste v předpisu SIPO nenašli zálohu na elektřinu, nebo je tato záloha nižší než obvykle, je to tím, že jsme Vám do záloh zohlednili příspěvek státu na energie tzv. úsporný tarif a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie (POZE). Více informací v textu níže

 


Nová energetika

Nové technologie mění způsob, jakým využíváme energii. Na této stránce se dozvíte změny, které se v energetice odehrávají a mohou se dotýkat i vás, koncových zákazníků.

Energetika prochází změnami, které přinesou nové možnosti nejen ve výrobě a distribuci, ale také přímo do vašich domovů. Díky nim se budete moci do energetiky aktivně zapojit a využívat energie efektivněji. Nová energetika nejsou jen moderní technologie jako fotovoltaika, ukládání elektřiny nebo třeba elektromobilita, ale také nové služby a produkty. Vždy ale bude potřeba zvážit, jestli využívání nových produktů bude vhodné a přínosné i přímo pro vás.

Nový 15minutový interval u průběhového měření spotřeby elektřiny

Průběhové měření je způsob měření, který umožňuje lépe řídit a optimalizovat spotřebu elektřiny a efektivněji využívat obnovitelné zdroje energie. Principem je měření spotřeby v krátkých časových intervalech, nově každých 15 minut.

Více informací

Spotový produkt pro elektřinu

Spotový produkt umožňuje zákazníkům spotřebovávat elektřinu za ceny, které se mění podle aktuální situace na trhu. Spotový produkt je vhodný pro zákazníky, kteří se orientují v energetice, protože ceny mohou být v některých obdobích nižší, ale v jiných obdobích také vyšší.

Je tedy nutné počítat s určitým rizikem, kdy cena může kvůli různým faktorům prudce stoupnout.

Více informací

Sdílení elektřiny

Sdílení elektřiny umožňuje okamžitě spotřebovat přebytkovou elektřinu z jednoho výrobního místa v dalších odběrných místech, a to kdekoliv na území České republiky. Ke sdílení dochází v 15minutových úsecích, výroba a spotřeba tak musí probíhat téměř současně.

Více informací

Děkujeme, že jste si během KVIFF zašli na ReakTour

Během 58. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jsme vás vzali na nejstřeženější prostory v zemi. Více než 6 500 z vás se podívalo do běžně nepřístupných míst v Temelíně, Dukovanech a Dlouhých stráních. Jsme rádi, že se vás mnoho zúčastnilo soutěže o hodnotné ceny, a že se vám líbila fotografie z našeho AI fotokoutku, který každého proměnil do pracovníka jaderné elektrárny ve žluté kombinéze.

Pojďte si to s námi krátce připomenout.

Video z 58. KVIFF