Klimatizace

Už několik let se žádný majitel bytu netěší na léto.

Teploty přesahují snesitelnou míru a vypadá to, že letos tomu nebude jinak. Mobilní klimatizace je podle nás nejlepší řešení.

Při výběru své nové mobilní klimatizace buďte pečliví. Díky nezávislé recenzi nejlepších mobilních klimatizací máte možnost vybrat si tu pravou.

Vyberte si z nejlepších mobilních klimatizací na trhu. Všechny modely patří do energetické třídy A, takže rozdíly ve spotřebě jsou minimální.

Název Hodnocení Klady Zápory Orientační cena
Sinclair AMC-14AN1 88,4 % - skvělý výkon
- funkce topení
- hlučnost 12 000 Kč
SAKURA STAC 15 CPA/NB 87,1 % - vysoký výkon
- vhodná i pro menší místnosti
- chybí funkce topení 15 000 Kč
Daitsu APD 12 HK 83,7 % - výkon chlazení
- výkon odvlhčování
- vyšší spotřeba
- vyšší hlučnost
9 700 Kč

Kompletní srovnání naleznete zde.

Ve srovnávacím testu byly klíčové průtok vzduchu, výkon chlazení a energetická účinnost chlazení. Podle výkonu si můžete vybrat klimatizaci do větších i malých prostor. U klimatizací počítejte s vychytávkami typu displej, dálkové ovládání a funkce časovače. Některé mají navíc i funkci topení nebo automatického odpařování kondenzátu. Podrobnosti najdete na www.arecenze.cz.

Klimatizace naše společnost sice nenabízí, nicméně výše zmíněné modely můžete zakoupit na internetu ve všech větších e-shopech, kamenných obchodech s elektronikou nebo hobby marketech.

A jak situaci s přehřátým bytem vyřešil náš kolega David Němec?

Davide, jaké průměrné letní teploty měla tvoje máma v bytě?

Na úvod bych chtěl říct, že jsme se pokoušeli řešit vysoké teploty v bytě opravdu všemi možnými způsoby. Žaluzie, větrák, noční větrání, … Ale když teplota přestala klesat pod 30 °C, došla mi trpělivost. Vedro bylo ubíjející a zdravotní rizika, která u vysokých teplot hrozí, byla dalším argumentem k nákupu mobilní klimatizace.

Takže jste začali ochlazovat zateplený panelový byt?

Ano, přesně tak. Máma bydlí v klasickém panelákovém bytě 2 + kk. Žije sama a žádné velké zdroje tepla nemá. Celkově se v létě snaží všechno, co vytváří další teplo, nepoužívat – nežehlí, nepeče, vaří jen pro sebe, … A přesto měla v bytě nesnesitelné teploty.

O kolik stupňů se teplota v bytě snížila používáním mobilní klimatizace?

Musím se přiznat, že snížení teploty mě ohromilo. Během několika hodin se nám díky klimatizaci podařilo snížit teplotu o více než 10 °C.

Jaká kritéria byla pro vás při výběru mobilní klimatizace důležitá?

Jak jsem už řekl, máma žije v menším bytě, takže jsem nesháněl klimatizaci do velkých prostor, ale výkon byl pro mě zásadní. Díky vysokému výkonu se teplota rychle sníží a pak už si klimatizace sama udržuje nastavenou teplotu. No a samozřejmě cena.

A co hlučnost?

Ano, to jsem taky srovnával. Ale zjistil jsem, že skoro všechny klimatizace s požadovaným výkonem hlučí přibližně stejně. Když jsou zapnuté na maximum, hučí jako ventilátor. Jakmile se teplota sníží, přejde klimatizace do tiššího režimu a pak se vypne úplně a je ticho.

Do bytu vám klimatizaci vynesla doručovací firma. A co bylo dál?

Nic náročného to nebylo. Potřeboval jsem vlastně jen nůžky. Vybalil jsem klimatizaci, sestavil podle návodu a zapojil.

A k čemu byly ty nůžky?

Ty byly na stříhání. Přesněji na stříhání a úpravu suchého zipu. Mobilní klimatizace má totiž jednu dokonalou vychytávku – textilní rukáv. Každá klimatizace obsahuje vývod horkého vzduchu, který musíte vyvést z okna. Podotýkám, že to okno musí být otevřené (teda pokud vám specializovaná firma neudělá pro vývod odborně díru do skla…). Takže sice chladíte klimatizací, ale oknem vám proudí horký vzduch z venku.

Ano, ten paradox si pamatuju… A co umí textilní rukáv?

Textilní rukáv se nalepí na hranu okna a rám. Tím se vytvoří v otevřené mezeře izolační vrstva. Do bytu se vám tak nedostane ani teplý vzduch, ani vlhko, ani hmyz. V textilním rukávu je díra na vývod horkého vzduchu a vy jednoduše a naprosto bez následků vyvádíte horký vzduch ven. Dokonalé.

A kam mobilní klimatizaci po letní sezóně ukládáte?

Do sklepa. Doporučuju myslet na kondenzát, ten by neměl před zazimováním v klimatizaci zůstat. Jinak žádné složitosti.

Zajímavá zpráva

Chci je číst častěji

Kdybyste prodávali i klimatizace, koupil bych si ji