Pokud jste v předpisu SIPO nenašli zálohu na elektřinu, nebo je tato záloha nižší než obvykle, je to tím, že jsme Vám do záloh zohlednili příspěvek státu na energie tzv. úsporný tarif a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie (POZE). Více informací v textu níže

 


Hrozí vám pokuta za starý kotel? Připravte se raději včas.

Zákaz starých neekologických kotlů začne platit od 1. září 2024. Pořízením moderního a úsporného zdroje vytápění se vyhnete pokutě až 50 000 Kč! Pospěšte si, dokud máme volné kapacity, výměnu je potřeba zajistit u více než 150 000 kotlů v ČR. Naši topenáři se o vše postarají od A do Z!

Co se ohledně starých kotlů chystá?

CO?

Do konce letních prázdnin je nutné ukončit provoz starého kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy (je uvedena na štítku kotle, nebo ji pozná technik) a nahradit ho ekologickým zdrojem vytápění.

PROČ?

Cílem novely zákona o ochraně ovzduší je snížení znečištění ovzduší a zlepšení kvality života všech obyvatel ve městech a obcích. Kotle nejnižších emisních tříd vypouští do ovzduší nejvíce škodlivých látek.

KDY?

Nejpozději k 1. září 2024 byste měli využívat moderní a ekologický zdroj vytápění, jako je třeba tepelné čerpadlo, plynový kotel nebo kotle na tuhá paliva 3. a vyšší emisní třídy.

Co se stane, když výměnu kotle do září nestihnete?

Při porušení zákona vám hrozí pokuta až 50 000 Kč, kterou může obecní úřad dokonce udělovat opakovaně.

Protože je nutné vyměnit více než 150 000 kotlů (některé odhady mluví dokonce až o 300 000), jednejte rychle, topenářů je málo.

Za co lze starý kotel vyměnit?

Rádi vám pomůžeme s výměnou za tyto zdroje tepla:

  • Tepelné čerpadlo vzduch/voda – právě teď od ČEZ se slevou 40 000 Kč
  • Plynový kotel – nyní od ČEZ s výhodnou 25% slevou
  • Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch
  • Elektrický kotel

Další možnosti, které nejsou součástí naší nabídky:

  • Kotle na tuhá paliva 3. a vyšší emisní třídy
  • Tepelné čerpadlo země/voda

Jak vám může pomoci stát?

Domácnosti s nízkými příjmy, senioři a lidé pobírající příspěvek na bydlení mají do 1. září 2024 možnost získat až 95% dotaci na výměnu starého kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo v rámci tzv. Kotlíkových dotací.

Pro ostatní žadatele stát připravil dotační program Nová zelená úsporám, který pokryje zhruba polovinu nákladů.

Chci se vyhnout pokutě a vyměnit starý kotel.

Zavolejte mi

Mám zájem o výměnu starého kotle

Ozveme se vám nejpozději do 2 pracovních dnů.


Děkujeme, že jste si během KVIFF zašli na ReakTour

Během 58. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jsme vás vzali na nejstřeženější prostory v zemi. Více než 6 500 z vás se podívalo do běžně nepřístupných míst v Temelíně, Dukovanech a Dlouhých stráních. Jsme rádi, že se vás mnoho zúčastnilo soutěže o hodnotné ceny, a že se vám líbila fotografie z našeho AI fotokoutku, který každého proměnil do pracovníka jaderné elektrárny ve žluté kombinéze.

Pojďte si to s námi krátce připomenout.

Video z 58. KVIFF