Domácí spotřebiče

Domácí spotřebiče

Šetřete už při nákupu:

Víte, že …

… moderní myčky ušetří proti ručnímu mytí nádobí až 40 procent energie vynaložené na potřebný ohřev vody a výsledek je obvykle výrazně lepší?

… chladničky nebo mrazničky s energetickým štítkem A+ mají minimálně o 25 procent nižší spotřebu energie, než ty ze třídy A?

… úsporná zářivka se stejným světelným výkonem jako klasická žárovka má čtyřikrát nižší spotřebu elektřiny?

… moderní LCD televize mají až o 40 procent nižší spotřebu, než televize s klasickou obrazovkou?

… pro snazší orientaci na internetu existuje několik portálů, které se zabývají porovnáním  spotřeby energie jednotlivých spotřebičů?Pro porovnání doporučujeme navštívit www.uspornespotrebice.cz

… Skupina ČEZ vám zapůjčí monitor spotřeby energie a na základě jeho vyhodnocení vám doporučí nejvýhodnější variantu spotřebiče? Pro zákazníky řady EXCLUSIVE je tato služba zdarma.

Vyberte si klimatizaci:

Víte, že …

… pokud máte klimatizaci umístěnou v místnosti, kam nesvítí slunce, můžete ubrat na jejím výkonu 10 procent?

… z hlediska úspor jsou výhodné klimatizace s plynulou regulací výkonu invertorem? Ušetří až 30 % energie oproti klasickému systému.

… klimatizace může být i součástí vytápěcího systému s tepelným čerpadlem? V zimě hřeje, v létě chladí.

Ušetřete správnou regulací:

Víte, že …

… když v zimě v místnostech, které nevyužíváte, snížíte teplotu na „nezámrzných“ 6 - 8 stupňů Celsia, šetříte při dobré izolaci domu až 75 procent elektřiny na vytápění?

… samostatná regulace vytápění pro každou místnost domu zajišťuje nejen optimální tepelný komfort, ale i větší hospodárnost?

… při pečlivém nebo ještě lépe automatizovaném řízení teploty v jednotlivých místnostech domu podle jejich využití a denní doby lze ušetřit až 30 procent tepla?