Skip to Content

Novinky ze světa ESG

ČEZ se připojil k iniciativě OSN na posílení postavení žen. Zaměří se zejména na možnosti skloubení práce s péčí o rodinu.

ČEZ se stal signatářem globální iniciativy Women´s Empowerment Principles (WEP). Veřejně se tak zavazuje posilovat diverzitu, rovné příležitosti a férové zacházení s ženami a muži podle principů stanovených OSN. Navazuje na své aktivity v této oblasti vycházející z mezinárodní Charty diverzity. Připojení ke globální iniciativě je dalším krokem k dosažení dlouhodobého cíle navýšit podíl žen v managementu ze současných 12 % na 30 %. ČEZ se zaměřuje zejména na období rodičovství, v letošním roce spustí vzdělávací semináře pro rodiče vracející se zpět do zaměstnání a vznikne zaměstnanecká skupina na podporu rodičů.

Přečíst článek
13/09/2023
Governance
Social
Environmental
Vítězství v celosvětové soutěži Sustainable Company Awards 2023

ČEZ uspěla v soutěži odborného portálu Environmental Finance zaměřeného na poskytování komplexních informací, expertních studií a vzdělávacích materiálů v oblasti udržitelnosti. Zvítězila ve dvou kategoriích: Nejlepší reporting udržitelnosti v regionu EMEA a Lídr v udržitelnosti roku.

04/09/2023
Governance
Social
Environmental
Skupina ČEZ byla vybrána do užšího výběru ve dvou mezinárodních soutěžích

ČEZ byl vybrán do užšího výběru finalistů v mezinárodní soutěží IR Magazine awards 2023 za svůj strategický přístup k oblasti ESG a za svůj projekt Datové knihovny ESG dat. Nominována do finále byla také v soutěži Corporate ESG awards 2023, které oceňuje nejlepší kótované společnosti ve všech oblastech ESG a udržitelného rozvoje a také v nefinančním reportingu.

28/08/2023
Environmental
ČEZ v prvním pololetí zvýšil výrobu v obnovitelných zdrojích o 15 %

Příznivé hydrologické a větrné podmínky, modernizace vodních elektráren i kvalitní údržba meziročně zvýšily produkci z 1,6 TWh na 1,9 TWh zelené elektřiny. Meziročně v prvním pololetí vodní elektrárny zvýšili výrobu o 31 %, větrné elektrárny zvýšili výrobu o 18 % a fotovoltaické elektrárny snížili výrobu o 13 %. Zvýšená výroba větrných a vodních elektráren je dána modernizací efektivity výroby. OZE vyrábí bezemisní elektřinu v ČR už více než 100 let. Nejstarší je malá vodní elektrárna Hučák z roku 1910.