Vytápění

Objevte chytrou domácnost, se kterou ušetříte za energie

 

Zdroj: Tengeo.cz

 

Co je chytrá domácnost?

Pokud si pohráváte s myšlenkou, že doma vytvoříte chytrou domácnost, pak děláte dobře. Budete moct ovládat například osvětlení, termostat, žaluzie nebo třeba fotovoltaiku, kotel či tepelné čerpadlo z mobilu, PC nebo tabletu, a to odkudkoli a kdykoli Inteligentní domácnost vám nejenom zpříjemní život, ale hlavně díky ní získáte perfektní přehled o spotřebě energií, začnete ji využívat efektivně a ušetříte nemalé finanční částky.

 

Ovládejte na dálku topení, světla nebo třeba vyhřívání bazénu na zahradě

Se Smart Home se vám nestane, že byste si v půlce cesty z domova vzpomněli, že jste neztlumili topení nebo zapomněli zhasnout v obýváku. Systém chytré domácnosti si opravdu zamilujete, protože velmi brzy zjistíte, jak moc vám usnadní každý den. Je zcela na vás, jaké scénáře v chytré domácnosti nastavíte. Můžete zadat například scénář příchodu domů. Co to bude znamenat, opět kontrolujete vy. Při scénáři „příchod domů“ se může zapnout termostat, rozsvítit světla nebo odemknout zámky na vstupních dveřích. Z práce přijedete do už vyhřátého domu, kde ale přes den zbytečně neběželo topení.

 

Chytrou domácnost od nás dostanete k fotovoltaice a tepelnému čerpadlu

Společně s naší  získáte také inteligentní systém TENGEO. Jedná se o komplexní systém, který řídí nejen fotovoltaickou elektrárnu a čerpadlo, ale i celý dům, když TENGEO propojíte s dalšími komponenty. S naší inteligentní technologií můžete obsluhovat všechny prvky v domácnosti z jedné aplikace. Systém je intuitivní a jeho ovládání snadné. Po prvotním nastavení už chytrá domácnost funguje zcela samostatně.

 

Zdroj: Tengeo.cz

 

TENGEO vám přitopí na základě předpovědi počasí

Díky systému chytré domácnosti TENGEO si ohlídáte výrobu energie ze solárních panelů nebo můžete na dálku ovládat tepelné čerpadlo, žaluzie nebo třeba ohřev bazénu na zahradě. Systém dokonce dokáže podle předpovědi počasí rozhodnout, kdy je potřeba v domácnosti přitopit nebo ji naopak ochladit. Pokud se rozhodnete propojit fotovoltaickou elektrárnu s venkovní jednotkou tepelného čerpadla a vše budete ovládat pomocí systému TENGEO, ušetříte až 80 % elektrické energie.

 

Jak začít s chytrou domácností

Přechod na chytrou domácnost rozhodně nevyžaduje překopání nebo rekonstrukci celého bytu či domu. Ideálním řešením je pořízení jedné centrální jednotky, prostřednictvím které můžete pohodlně ovládat jednotlivé komponenty skrze příkazy. Druhou možností jsou pak jednotlivé aplikace, které budete mít zvlášť ve svém mobilním telefonu, nebo můžete využít náš řídicí systém TENGEO.


Elektřina i plyn od čez

Odebírejte elektřinu i plyn od ČEZ a čerpejte výhody toho mít své energie přehledně na jednom místě.

Související články

S kým a jak řešit instalaci tepelného čerpadla?

S kým a jak řešit instalaci tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo představuje úsporné a pohodlné řešení vytápění i ohřevu vody. Pořizovací náklady na tepelné čerpadlo sice nejsou zanedbatelné, ale z dlouhodobého hlediska ušetříte za spotřebu elektrické energie a za určitých podmínek můžete dosáhnout na dvoutarifní sazbu. Vyšší investice se vám tak díky bezúdržbovému čerpadlu a velice nízkým nákladům na provoz rychle vrátí.

Jak získat dotace na tepelné čerpadlo rychle a jednoduše?

Jak získat dotace na tepelné čerpadlo rychle a jednoduše?

Tepelné čerpadlo vám do budoucna ušetří spoustu peněz za elektrickou energii a nejen to. Pokud přecházíte na tento zdroj vytápění například z kotle na tuhá paliva, pak vám navíc odpadne starost s údržbou a neustálým sháněním dřeva nebo uhlí. Čím dřív začnete topit tepelným čerpadlem, tím dřív začnete šetřit energii a ve finále i svou peněženku. Nyní ho získáte levněji díky dotacím.

Zjistěte, jaký výkon tepelného čerpadla pro vás bude nejlepší

Zjistěte, jaký výkon tepelného čerpadla pro vás bude nejlepší

Možná si myslíte, že topení řešíte jenom přes zimu, ale ve skutečnosti trvá topná sezóna od října do dubna a vodu potřebujete mít ohřátou neustále. Tepelné čerpadlo představuje velmi oblíbený a ekologický zdroj vyhřívání i ohřevu vody. Jak ho vybrat a na čem závisí výkon tepelného čerpadla, se dočtete v našem článku.

Jak zamezit tepelným ztrátám?

Jak zamezit tepelným ztrátám?

Kvalitně zateplený dům může snížit výdaje za vytápění až o desítky procent. Kromě velkých investic přitom mohou pomoci i drobná opatření či správný přístup k větrání. Jak dosáhnout vyšší hospodárnosti?

Jak ušetřit za vytápění během topné sezóny?

Jak ušetřit za vytápění během topné sezóny?

Chcete letos konečně ušetřit za topení a nezoufat si, až přijde roční vyúčtování? Poradíme vám, jak topit co nejefektivněji, a hlavně jakých chyb se vyvarovat, abyste nebyli překvapeni ze spotřeby energií.

Nejčtenější články