Vize 2030

Čistá Energie Zítřka je odpovědí Skupiny ČEZ na společenskou poptávku po udržitelnosti. Detailně jsme hledali a našli reálné možnosti, jak dosáhnout klimatické neutrality, která je jednou z hlavních priorit Evropské unie a na které nepochybně záleží i občanům naší země i nám samotným. Pokud je díky moderním technologiím jenom trochu možné vyrábět elektrickou energii čistým, bezemisním způsobem, je třeba hledat cesty, jak takového cíle dosáhnout.
Skupina ČEZ takovou cestu našla. Aktualizovala svou dlouhodobou strategii a formulovala konkrétní cíle do roku 2030, a to v oblasti životního prostředí, v sociální oblasti a v oblasti správy a řízení společnosti. Vytyčení těchto cílů navíc v květnu 2021 veřejně deklarovala a je připravena jich dosáhnout.
Lepší budoucnost pro nás všechny.
Skupina ČEZ je povinna zveřejnit informace o hodnocení dvojí významnosti (Double Materiality Assessment, dále jen DMA). Cílem tohoto hodnocení je identifikovat a zveřejnit informace o významných dopadech, rizicích a příležitostech souvisejících s udržitelností.
Procesu se zúčastnili zaměstnanci Skupiny ČEZ (dále jen zástupci DMA), kteří jsou interními odborníky a byli pověřeni hodnocením dopadů, rizik a příležitostí v oborech a aktivitách Skupiny ČEZ, v nichž působí. V souladu s požadavky ESRS se zástupci DMA zúčastnili strukturovaných rozhovorů a workshopů, které poskytly komplexní pohled na relevantní témata, přičemž garanti procesu DMA, zpravidla ředitelé útvarů či společností, dohlíželi na celý proces a kontrolovali jeho průběh. Veškeré hodnocení bylo navázáno na existující procesy řízení Skupiny ČEZ.
Zjednodušený model významných dopadů, rizik a příležitostí v obchodním modelu napříč celým hodnotovým řetězcem. Model ilustruje vzájemné vazby mezi finanční a dopadovou významností a jejich integraci do procesu řízení udržitelnosti.