Fotovoltaika
Nová zelená úsporám
Energetická soběstačnost

Fotovoltaika šetří peníze i planetu

 

Foto: Dhyamis Kleber, Pexels

Fotovoltaika – energie ze slunce

Fotovoltaika je technologie, která přeměňuje sluneční záření na elektřinu pomocí solárních článků obvykle pospojovaných v solární panely. Jedná se o systém, který využívá obnovitelný zdroj energie, podobně jako větrné, vodní či geotermální elektrárny. Využití obnovitelných zdrojů, na rozdíl ropy nebo zemního plynu, poskytuje energetickou bezpečnost, snižuje zásah do klimatu planety a nakonec přináší i ekonomické výhody.

 Jaké jsou výhody využití solární energie?

  • Snížíte roční náklady na energie průměrně až o 50 %.
  • Získáte energetickou soběstačnost.
  • Vaše domácnost vyprodukuje ročně průměrně o 6 tun CO2 méně, a tak snížíte svou uhlíkovou stopu.

 Na energii ze slunečního záření přechází stále více klientů

První použitelné fotovoltaické články se využívaly v 50. letech minulého století pro napájení družic. Energetická krize v 70. letech a zvyšující se zájem o ochranu životního prostředí napomohly k rozvoji alternativních zdrojů energie. Mezi hlavní představitele „fotovoltaického pokroku“ patří Německo, USA a Japonsko.

 

Zajímavost: Fotoelektrický jev byl objeven již v roce 1839 Alexandrem E. Becquerelem, jeho princip však vysvětlil až Albert Einstein o 66 let později. Slavný fyzik pak za svůj objev získal Nobelovu cenu.

Po roce 2009 došlo k prudkému nárůstu množství fotovoltaických systémů. Solární energie je momentálně na třetí příčce nejdůležitějších obnovitelných zdrojů, a to za vodní a větrnou energií. Prognózy pak počítají s tím, že do roku 2030 bude slunce energeticky zásobovat . V roce 2050 by pak mohlo ze solární energie pocházet až 20 % veškeré světově využívané energie.

Umístění solárních panelů může být velmi nenápadné a nemusí opticky rušit vzhled budovy. Foto: Vivint Solar, Unsplash

 Fotovoltaika: ČEZ zařídí dotaci i instalaci panelů

Technologie se neustále vylepšuje, zatímco ceny solárních systémů klesají vlivem snižování cen jednotlivých komponent, zejména solárních panelů. Navíc máte možnost získat dotaci do výše až 170 000 Kč a k tomu výhodný úvěr. Jaké má fotovoltaika od ČEZ benefity?

 

  • Žádost o nabídku podáte během 5 minut online.
  • Naši odborníci vám pomohou vybrat nejvýhodnější technologii pro váš dům.
  • ČEZ zajistí veškerou administrativu, návrh, instalaci, dotaci (Nová zelená úsporám) a případně pomůže zařídit i výhodné financování.
  • Díky projektu na klíč se nemusíte o nic starat, ČEZ zařídí i dlouhodobý servis fotovoltaiky.

 

TIP: V rámci fotovoltaiky ČEZ nainstaloval již více než 1 800 slunečních elektráren. Přečtěte si reference spokojených klientů a zjistíte, proč dTest udělil ČEZ titul vítěze v kampani Chci sluneční energii 2019.

 Začněte využívat energii ze slunečních paprsků

Fotovoltaika od ČEZ začíná návrhem na míru pro váš dům, který vyplníte během několika minut. Odborníci vám pomohou vybrat správnou elektrárnu s akumulací energie do vody, s bateriovým úložištěm, nebo s tepelným čerpadlem podle vašich požadavků, možností a preferencí. Budete hned znát i cenovou kalkulaci. Pokud bude vaše elektrárna vyrábět elektřiny více, než spotřebujete anebo uložíte do baterií, můžete ji poslat do distribuční sítě a kdykoli si je ve stejném množství odebrat zpět díky produktu Elektřina pro soláry. Staňte se spokojeným klientem ČEZ i vy, snižte své výdaje za energie průměrně až o polovinu a pomáhejte chránit planetu spolu s námi.


Elektřina i plyn od čez

Odebírejte elektřinu i plyn od ČEZ a čerpejte výhody toho mít své energie přehledně na jednom místě.

Související články

Domácí solární elektrárna: Jaká je její cena?

Domácí solární elektrárna: Jaká je její cena?

Uvažujete o pořízení fotovoltaických panelů pro výrobu vlastní elektřiny? Poradíme vám, jaké máte v dnešní době možnosti, spočítáme celkové náklady a podíváme se na návratnost investice.

Jak funguje fotovoltaika s ohřevem vody?

Jak funguje fotovoltaika s ohřevem vody?

Díky střešním solárním panelům si vytvoříte soukromou zásobu elektřiny, kterou v domácnosti využijete k libovolným účelům – například k ohřevu vody. Nebudete závislí (pouze) na svém dodavateli energie a současně vás nemusejí tolik trápit proměnlivé ceny elektřiny, které v poslední době znepokojivě stoupají. Přečtěte si, na jakém principu fotovoltaika s ohřevem vody funguje a jaké přináší výhody.

Solární panely jako součást střechy

Solární panely jako součást střechy

Fotovoltaické systémy jsou velkým hitem posledních let a skrývají v sobě hned několik výhod. Kromě energetické soběstačnosti a ekologičnosti mohou solární panely svým majitelům nabídnout i originální design. Ten dosahuje takové kvality, že mnohdy ani nepoznáte, že dům nepokrývá klasická střecha. Proč byste si měli pořídit solární panely i vy?

Fotovoltaické panely v roce 2021: Jaké si pořídit?

Uvažujete nad vlastní sluneční elektrárnou? Není divu. Fotovoltaiky dlouhodobě narůstají na popularitě. S novější technologií navíc nabízejí mnohem efektivnější přeměnu sluneční energie na elektřinu. Víte, jak sluneční panely technologicky pokročily a které se vám v roce 2021 vyplatí?

Nová zelená úsporám – dotace na fotovoltaickou elektrárnu
Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám – dotace na fotovoltaickou elektrárnu

Díky programu Nová zelená úsporám můžete získat dotaci na fotovoltaickou elektrárnu (FVE). Díky ní si zajistíte odběr energie z obnovitelných zdrojů i snížení měsíčních poplatků za elektřinu. S finanční dotací lze významně urychlit návratnost investice, a to až o několik let, ČEZ navíc poskytuje garanci vyplacení slíbených peněz.

Nejčtenější články