Zpět

Údržba a opravy dieselmotorů a dieselgenerátorů, kompresorů a kompresorových stanic

ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o. od svého vzniku k 1.4.1994 zajišťuje na základě smluvních ujednání plánovanou údržbu a nahodilé opravy dieselmotorů.

ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o. od svého vzniku k 1.4.1994 zajišťuje  na základě smluvních ujednání plánovanou údržbu a nahodilé opravy dieselmotorů havarijního napájení vlastní spotřeby - výrobce ZGODA (Polsko) a JUGOTURBINA (Jugoslávie) a nízkotlakých i vysokotlakých kompresorů pro Jadernou elektrárnu Dukovany.

Skupina pracovníků zajišťující tyto činnosti je vytvořena z pracovníků se zkušenostmi z období  uvádění do provozu Jaderné elektrárny Dukovany.

Své zkušenosti pracovníci čerpají i z doby, kdy většina pracovníků ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o. byla zaměstnanci údržby Jaderné elektrárny Dukovany a podíleli se na zajišťování bezpečného a spolehlivého provozu. 

Příklad činností při opravách dieselmotorů na JE Dukovany:

Příklad činností při opravách NT kompresorů na JE Dukovany

ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o. se od roku 1997 soustavně připravuje na provádění údržby na venkovních objektech (dieselmotory a kompresory) na obou blocích Jaderné elektrárny Temelín.

Cílem společnosti na JE Temelín je vybudování technické základny pro zabezpečování údržby s rozsahem činností srovnatelným na JE Dukovany

ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o. má od roku 2000 s JE Temelín uzavřenuSmlouvu o dílo na provádění plánované a nahodilé údržbydieselmotorů 12ZV 40/48 a vysokotlakých i nízkotlakých kompresorů.

Příklad činností při opravách dieselmotorů na JE Temelín:

Pro Jadernou elektrárnu Temelín v rámci přípravy na opravy instalovaných dieselmotorů havarijního napájení vlastní spotřeby  - výrobce ZGODA (Polsko) vypracoval  ČEZ ENERGOSERVIS spol. s r.o. podrobný technologický postup. Tento postup byl potvrzen výrobcem - ZUT ZGODA SWIETOCHLOVICE.