První dojem může klamat. Nenechte se napálit těmi, kteří vydělávají na vaší důvěřivosti a přečtěte si, jak se energo šmejdům bránit.
Co říkají a jaký je v tom ve skutečnosti háček?
Projděte si deset rad a braňte se nekalým podomním prodejcům energií.
Nebojte se, není to žádná ostuda. Podobnou zkušenost mají tisíce lidí.
Pokud jste uzavřeli smlouvu se zprostředkovatelem nebo obchodníkem distančně nebo mimo obchodní prostory firmy, máte právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů ode dne uzavření smlouvy. V případě, že jste nebyli poučeni o odstoupení od smlouvy v této lhůtě, můžete odstoupit až do jednoho roku a 14 dnů ode dne počátku lhůty pro odstoupení.
Pokud byste byli poučeni o právu odstoupit od smlouvy sice pozdě, ale přece jenom (až po uplynutí lhůty 14 dnů), běží 14 denní lhůta pro odstoupení ode dne, kdy jste poučení obdrželi.
Stáhnout vzorV případě, že jste uzavřeli smlouvu s obchodníkem distančně nebo mimo obchodní prostory firmy, jste oprávněni bez sankce vypovědět smlouvu uzavřenou na dobu neurčitou nebo určitou ve lhůtě do patnáctého dne po zahájení dodávky elektřiny nebo plynu. Lhůta je zachována, je-li v jejím průběhu výpověď odeslána (tedy stačí během této lhůty výpověď odeslat – nejlépe doporučeně nebo osobně doručit).
Výpovědní doba je 15 dnů a začíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi.
Využijte všechny možné způsoby reklamace. Zavolejte na zákaznickou linku, kontaktujte reklamační oddělení a využijte i služeb ombudsmana, pokud ho společnost má.
Pokud dodavatel reklamaci zamítne, pošlete stížnost na Energetický regulační úřad, který vykonává dozor nad dodržováním povinností v oblasti energetiky.
Rádi vám pomůžeme. Popište nám, co se stalo, a my se vám co nejdříve ozveme.